Stiri din - Sport

Vineri, 19 Mai 2017, Ora 22:28

Halep a aflat cu cine va juca pentru un loc în finala de la Foro Italico. Simona şi-a ales deja strategia: "Trebuie s-o fac să alerge". Organizatorii au stabilit ora la care se joacă meciul

Jucătoarea olandeză de tenis Kiki Bertens, locul 20 WTA, a învins-o, vineri, cu scorul de 6-3, 6-3, pe australianca Daria Gavrilova, locul 33 WTA, şi s-a calificat în semifinalele turneului de la Roma, fază în care va evolua cu Simona Halep, aflată pe poziţia a patra în ierarhia mondială.

Citeste articolul integral pe: feedproxy.google.com

-->

Comentarii

Adauga un comentariu

Alte stiri din "Sport"

Sport - Concordia Chiajna - FC Botoşani 2-1! Ilfovenii au întors rezultatul din prima repriză şi păstrează şanse la menţinerea în Liga 1. Vezi meciurile din ultima etapă din play-out

Concordia Chiajna e obligată să câştige astăzi cu FC Botoşani, altfel îşi poate lua adio de la Liga 1. Partida va începe la ora 20:30 şi va fi transmisă pe Digi Sport, Dolce Sport, LOOK TV şi LIVE SCORE pe www.prosport.ro.

Luni, 29 Mai 2017, Vizualizari: 30

Sport - LIVE SCORE | Concordia Chiajna - FC Botoşani 2-1! Valentin Munteanu înscrie şi ilfovenii au răsturnat scorul din prima repriză

Luni, 29 Mai 2017, Vizualizari: 39

Sport - UEFA discută despre noi schimbări în Liga Campionilor. În ce zile ar urma să se joace meciurile din sferturile competiţiei

La UEFA există o nouă discuţie despre schimbări în Liga Campionilor. Potrivit France Football, forul continental ia în calcul să mute în week-end meciurile care se joacă începând cu faza sferturilor. Această decizie ar urma să crească veniturile din drepturile TV.

Luni, 29 Mai 2017, Vizualizari: 31

Sport - LIVE SCORE | Concordia Chiajna - FC Botoşani 0-1! Herghelegiu înscrie din penalty. La acest scor, ilfovenii sunt retrogradaţi în Liga 2

Luni, 29 Mai 2017, Vizualizari: 54

Sport - OFICIAL | Astra a reuşit să facă încă un transfer, al treilea din această perioadă. Ce jucător a semnat cu fosta campioană

Astra a reuşit cel de-al treilea transfer din această vară. Fosta campioană a României a semnat cu Erico Da Silva, care până acum a jucat la Pandurii. Fundaşul de 27 de ani a semnat pe doi ani.

Luni, 29 Mai 2017, Vizualizari: 40

Sport - Campionii judoului mondial, la Bucureşti. European Judo Open 2017 se dispută în weekend, la Sala Polivalentă

Peste 400 de judokani din 30 de ţări se vor confrunta în acest weekend la European Judo Open Bucureşti 2017.

Luni, 29 Mai 2017, Vizualizari: 36

Sport - Ernesto Valverde a semnat un contract valabil pe două sezoane cu Barcelona, cu opţiune de prelungire. Cine îl va însoţi pe tehnicianul spaniol pe Camp Nou şi când va fi prezentat oficial

Ernesto Valverde a fost numit oficial noul antrenor al Barcelonei. Tehnicianul în vârstă de 53 de ani, care va prelua ştafeta de la Luis Enrique a semnat un contract pe două sezoane cu formaţia catalană cu opţiune de prleungire pentru încă un sezon.

LIVE BLOG Roland Garros, ziua a 2-a | Româncele, "PA-PA" Paris din primul tur: 7 seturi jucate, 0 câştigate şi 1 abandon. Begu, învinsă de scurtele unei columbience din afara Top 100. Ţig e KO, Niculescu s-a stins sub greutatea bandajelor. Debutul Anei Bo

Urmărim împreună, în format LIVE BLOG, meciurile de la Paris. Au fost şase, au jucat patru, au clacat toate, mai sunt două. Iată bilanţul româncelor în meciurile din primul tur al tabloului principal din proba feminină de simplu de la Roland Garros, la capătul zilei a doua a ediţiei...

Luni, 29 Mai 2017, Vizualizari: 28

Sport - LIVE SCORE | Concordia Chiajna - FC Botoşani 0-0! Ilfovenii au nevoie disperată de o victorie, altfel îşi pot face bagajele pentru Liga 2. Echipele de start!

Luni, 29 Mai 2017, Vizualizari: 53

Sport - E oficial! Succesorul lui Luis Enrique pe banca tehnică a Barcelonei este Ernesto Valverde: ”Alături de el, vom începe o nouă etapă!”

Ernesto Valverde a fost numit oficial noul antrenor al Barcelonei. Tehnicianul în vârstă de 53 de ani va prelua ştafeta de la Luis Enrique începând cu sezonul următor.

Luni, 29 Mai 2017, Vizualizari: 44

Alte stiri din ziarul "feedproxy.google.com"

(21.4 - 21.5)

CARIERA: Este posibil sa va confruntati cu o situatie noua la locul de munca, pentru...